20 maj 2023 - Gra Miejska "Vendetta po krakowsku"

Kraków, wiek XVI. Na tronie u boku Zygmunta Starego od niedawna zasiada piękna, żądna władzy Włoszka. Od jej przyjazdu do Polski nie minęło nawet dziesięć lat, a królowa już zdążyła narobić sobie wrogów – jest młoda i ambitna, król spełni każde jej życzenie, a to sprawia, że polscy panowie patrzą na nią krzywym okiem. Takim właśnie wstępem Koło Naukowe Italianistów UJ zachęcało do organizowanej przez siebie Gry Miejskiej „Vendetta po krakowsku”.

W minioną sobotę odbyła się Gra Miejska "Vendetta po krakowsku" organizowana przez Koło Italianistów pod patronatem Zakładu Filologii Włoskiej oraz Instytutu Filologii Romańskiej. W Grze wzięło udział 80 uczestników, wśród których grupy rodzin i znajomych z przeróżnych zakątków Polski.

Wydarzenie sponsorowało 15 podmiotów: Instytut Kultury Włoskiej, Księgarnia Italicus, Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich, Molto Italian Food & Wine, Make Your Own Rainbow, Skład Towarów u Kacpra Ryxxa, Sticky Fingers, Gmina Krościenko nad Dunajcem, Lodziarnia Donizetti, ZEW Niedzica SA, Urząd Miasta Krakowa, Centrum promocji kultury i sztuki ARS Pro Arte, Krakowski Park Technologiczny, OSHEE Kinga Pienińska, GENA, którzy przygotowali niesamowite nagrody dla zwycięzców i dla wszystkich uczestników. Wydarzenie objął patronatem medialnym Samorząd Studentów Wydziału Filologicznego UJ oraz serwis Life in Kraków. Dziękujemy wszystkim naszym Partnerom!
To było wspaniałe wydarzenie!
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom, i już dzisiaj zapraszamy Was na kolejne wydarzenia organizowane przez Koło Italianistów!
Alla prossima!