Dni Otwarte Zakładu Filologii Włoskiej UJ

W dniach 18.04 oraz 25.04 odbyły się Dni Otwarte Zakładu Filologii Włoskiej

W dniach 18.04 oraz 25.04 gościliśmy w naszych murach uczniów wraz z nauczycielami z krakowskich Liceów Ogólnokształcących numer VI, IX, XII oraz Liceum Sióstr Salezjanek. Nasi Goście mieli okazje zobaczyć najważniejsze miejsca Paderevianum, a mianowicie Sekretariat i Bibliotekę Wydziału Filologicznego – którym niezmiernie dziękujemy za ciepłe i profesjonalne przyjęcie - sale wykładowe wraz z możliwością uczestniczenia w prowadzonych zajęciach, a także laboratorium do tłumaczeń symultanicznych. Kolejnym punktem naszych spotkań były prezentacje przygotowane przez studentów II roku Filologii Włoskiej, które dzielnie tłumaczyli konsekutywnie nasi studenci I mgr. Jesteśmy niezmiernie z Was wszystkich dumni! Nasi Goście mogli także dowiedzieć się czym zajmuje się Koło Naukowe Italianistów oraz porozmawiać ze studentami na wszystkie nurtujące ich tematy dotyczące życia akademickiego. Ogromnie dziękujemy wszystkim przybyłym Uczniom, Nauczycielom, którzy im towarzyszyli, pracownikom IFR, na czele z Dyrekcją, oraz naszym Studentom. Za organizację wydarzenia odpowiedzialni byli dr Anna Dyda, dr Alicja Paleta oraz dr Luca Palmarini.